V ARCHU | Festival čtenářů

Sobotní odpoledne s knížkou a drinkem? Dýchánek s blízkými? Kultura? Nemůžete se rozhodnout? Přijďte na čtenářský festival V Archu!

V Archu je přehlídkou nakladatelství, literárních projektů a časopisů, a v neposlední řadě samotných autorů a autorek. Můžete se těšit na osobnosti lokální literární scény, prohlédnout, nebo si pořídit něco z jejich tvorby a poslechnout si rozmanitý program autorských čtení.

Hostku festivalu V Archu bude mimo jiné Kateřina Tučková, která nám přečte ze svého nejnovějšího románu a blíže pak představí i okolnosti jeho vzniku.

Pozvali jsme také platformu autorských čtení Omlatina. Dorazí se sbírkami mladých, debutujících básníků a básnířek z edice Mlat, kterou pod střechou brněnských Větrné mlýny řídí a rediguje Dominik Bárt. S literaturou z této produkce se budete moci setkat v rámci autorského čtení a tržnice. Představí se čtyři z autorů a autorek Mlatu: jmenovitě Filip Klega, Kateřina Koutníková, Tomáš Štiler a v neposlední řadě Eva Marie Růžena, jejíž sbírka se teprve připravuje na tisk.

Café Paměti národa, Radnická 10, Brno
Sobota 25. 3. od 13:00
Vstup zdarma