Už 15. 3. otevíráme Institut Paměti národa v Pardubicích

Institut Paměti národa v Pardubicích zahajuje svoji činnost v Machoňově pasáži na třídě Míru už v úterý 15. března. V rámci zahajovacího programu pro veřejnost vystoupí Aneta Langerová, Dagmar Pecková, zástupci Paměti národa, partnerů a další osobnosti.

Přijďte na veřejné slavností otevření prvního Institutu Paměti národa v Pardubicích.

Budete mít jako první možnost zdarma nahlédnout do výjimečné expozice věnované moderním dějinám. Navíc zazpívá Aneta Langerová, mluvit budou zajímaví hosté a poslechneme si hymnu v podání Dagmar Peckové.

Už v úterý 15. března! Začínáme v 18:30 hod.

 

Dlouhodobý výstavní prostor v Institutu Paměti národa Pardubice provede návštěvníky 20. stoletím a odvypráví skutečné příběhy pamětníků. Expozice plná moderních technologií přímo vtáhne návštěvníky do minulosti. Prostřednictvím panoramatické projekce, rozšířené reality, digitálního průvodce a deníků zavede návštěvníky mezi odbojáře, do bojů 2. světové války nebo komunistických vyšetřoven a lágrů.

Vedle výstavního prostoru nabízí Institut Paměti národa Pardubice místo pro setkávání, kde se budou pravidelně konat programy pro školy i besedy pro veřejnost.

Předprodej vstupenek pro jednotlivce na termíny od středy 16. 3. 2022 a následující najdete ZDE.

Školy si mohou rezervovat termín své exkurze ZDE.