Sledujte debatu: Jak v Česku postavit muzeum totalit 20. století?

Paměť národa nebude chybět na 47. Letní filmové školy Uherské Hradiště, kde mimo jiné pořádáme debatu s řediteli připravovaných Institutů Paměti národa v Brně a Olomouci.

ve středu 11. 8. od 14 hodin
ve stanu Českého rozhlasu na LFŠ nebo živě na na sociálních sítích Paměti národa

Berlín, Varšava, Budapešť i Gdaňsk mají velká moderní muzea věnované nedávným dějinám. Česko na centrum připomínající totality 20. století stále čeká. Proč se u nás nedaří dlouhodobě prosadit stavbu takové instituce? A jakou cestu zvolili dokumentaristé z Post Bellum a Paměti národa po letech složitých jednání s vrcholnými politiky? Jaká mohou být inovativní, občanská a především uskutečnitelná centra moderních dějin, představí Martin Kroupa, předseda správní rady Post Bellum a ředitelé Paměti národa v Brně a Olomouci David Butula a Petr Zavadil.

Na Letní filmové škole Uherské Hradiště  toho ale najdete z dílny Paměti národa mnohem víc – na programu máme kromě několika desítek filmů také živé natáčení podcastu s Jindřichem Šídlem a Janem Dobrovským nebo výstavu plnou příběhů brněnských pamětníků. Podrobný program můžete sledovat na stránkách Post Bellum.