Schindlerova Archa – Příběhy a vyhlídky továrny v Brněnci

Pojeďte s námi na exkurzi do bývalého továrního areálu v Brněnci, kde svitavský rodák Oskar Schindler za druhé světové války umožnil záchranu téměř 1200 Židů před smrtí v koncentračním táboře. Kromě pohnuté minulosti tohoto místa se seznámíme s ideou vybudování památníku „Schindlerovy archy a Löw-Beerovy textilky“.
Návštěvníky provede potomek předválečných majitelů továrny a současný majitel areálu Daniel Low-Beer. Pro všechny, kteří se nemohou zúčastnit osobně budeme akci živě streamovat v této události. Bohatý celodenní program završí debata Institutu Paměti národa Brno.
O textilní minulosti místa promluví Petra Mertová, kurátorka Technického muzea v Brně. S Evou Lustigovou připomeneme slavný válečný příběh záchrany více než tisíce polských Židů. Nové vize obnovy památky nadnese Daniel Löw-Beer.
🏭 Workshop o historii místa má omezenou kapacitu. Svá místa si rezervujte zde: https://www.meetingbrno.cz/events/workshop-brnenec/
⏯️ Program bude probíhat od 14 hodin až do večera. Je možné se kdykoliv připojit a odpojit.
🍴 Občerstvení na místě je zajištěno.
🚌 Pokud jste z Brna, nabízíme také zdarma dopravu autobusem – odjezd bude ve 12.30 od ‚Bohémy‘ (Janáčkovo divadlo). Kapacita autobusu je omezená ❕ Místa si rezervujte na https://www.meetingbrno.cz/events/autobus-do-brnence/. ZPĚT DO BRNA se přijede cca ve 23 hodin.
📌 Pro více informací a podrobný program sledujte událost.
🤝 Na organizaci akce se podílejí festival Meeting Brno, Paměť národa Jižní Morava, ArksFoundation a Nadační fond Arnošta Lustiga.
Projekt vznikl za finanční podpory statutárního města Brna, Jihomoravského kraje, Česko-německého fondu budoucnosti a Německého velvyslanectví v Praze.