S Vladimírem Mertou o jeho fungování v době normalizace, o šikaně i o lepších časech po roce 1989.

Vladimír Merta patří mezi slavné písničkářské hvězdy v éře normalizace. Společně s dalšími folkovými zpěváky se stal pro tisíce lidí symbolem odporu proti režimu.
V lednu 1969 se vrátil do okupovaného Československa ze studijního pobytu v Paříži. Od 70. let veřejně vystupoval jako folkový písničkář. V květnu 1972 spoluzaložil volné umělecké sdružení Šafrán, to však v roce 1977 zadusila StB. Po celé období normalizace ho pronásledovaly zákazy vystupování. Tajná policie ho vedla jako „nepřátelskou osobu“.
V listopadu 1989 se účastnil organizačních setkání v Realistickém divadle a Činoherním klubu, z balkonu Melantrichu na Václavském náměstí v Praze hrál statisícům demonstrantů. Stal se tak jedním z aktérů pádu železné opony
v Československu.
Vladimír Merta založil hudební nakladatelství ARTeM. Koncertoval se zpěvačkou Janou Lewitovou. Učil kulturologii na Univerzitě Karlově a filmovou hudbu na FAMU. Píše scénáře a natáčí dokumentární pořady.

Večerem provází Pavel Klusák, hudební publicista, který se věnuje vztahu hudby a společensko-politického dění. Vedl rozhovory s osobnostmi i skupinami světové hudební scény.

Divadlo 29, Svaté Anežky České 29, Pardubice
Pondělí 13. 5. v 18:30
Vstupné: 100 Kč