Ryder the Eagle (FR) + Hello Incognito | koncert

Po roce se vrací neúnavný jezdec, hudebník a tulák Ryder the Eagle. V Cafe Paměti národa vystoupí s moravským písničkářem Hello Incognito 26. března 2023 od 20:00.

Ryder The Eagle už více než půl desetiletí prochází a zkoumá nejsvětlejší i nejtemnější stránky lásky, hudbu používá jako terapii, cestování jako lék a živá vystoupení jako katarzi. Jeho první EP „The Ride Of Love“ (2017) vzniklo v Paříži a bylo ódou na jeho ženu a pojem pravé lásky. Poté zažil ničivou sílu klamu a rozčarování, přestěhoval se do Londýna a vydal své druhé EP „Free Porn“ (2019). Nakonec si po desetiletém vztahu prošel rozvodem, přestěhoval se do Mexico City a vydal své první album „Follymoon“ (2022), zvukově bujný a vyšinutý deník, v němž se zabýval všemi aspekty romantického truchlení, od hloubky osamělosti až po zběsilé (neúspěšné) pokusy znovu milovat. Třiatřicetiletý rozvedený zpěvák se vydal se svou postavou zbloudilého pouličního hudebníka se zlomeným srdcem na cesty a během necelých šesti měsíců odehrál více než sto koncertů, na nichž se se svým kabaretním karaoke táhl po celém Mexiku, USA, Kanadě a Evropě. Poté, co v roce 2020 tajně buskoval v ulicích texaského Austinu, zatímco korzoval divokou krajinou Spojených Států, byl nakonec pozván, aby hrál na SXSW 2022 jako oficiální umělec. Předskakoval Adamu Greenovi na mnoha amerických a evropských turné, předskakoval Franz Ferdinand po celé Evropě a vyprodal několik koncertů v Paříži.

Vyčerpaný, ale nakonec okouzlený Ryder utekl se svou novou přítelkyní do Řecka a ve starém domě na ostrově Evia zapojil čtyřstopý kazetový magnetofon a kostelní varhany Yamaha z 80. let. Napsal, nahrál a sám produkoval své nové album „Megachurch“, melancholické a slavnostní kázání, v němž se vyrovnává se svou minulostí a hledí do budoucnosti, dekonstruuje svou starou víru a zároveň kreslí obrysy nové. Nadějných devět písní bylo napsáno a nahráno za necelé dva měsíce, přičemž analogový formát pásky Rydera nutil plně se angažovat v každém kroku nahrávacího procesu a nenechával prostor pro perfekcionismus, pochybnosti či váhání. Ryder dal vzniknout svému dosud nejsyrovějšímu a zároveň nejčistšímu albu, které našlo vykoupení v syntetických zvukových krajinách, lyrických melodiích a poetickém písničkářství. Jeho přítelkyně, francouzská fotografka a malířka Eloïse Labarbe-Lafon, nafotila a ručně namalovala obal alba “ Megachurch „, který odpovídá organické atmosféře alba. Desku v L.A. mixoval Noah Georgeson (The Strokes, Devendra Banhart, Adam Green, Rodrigo Amarante, Little Joy) a mastering v L.A. provedl Brian Lucey (Elvis Costello, Lucinda Williams, The Last Shadow Puppets, David Lynch). Album vyjde 10. března a Ryder se s ním vydá na světové turné po zbytek roku 2023.

POSLEDNÍ SINGL ‘WHAT IS LOVE?’: https://www.youtube.com/watch?v=ArOKO6EAo6I

Písničkář Hello Incognito vydal začátkem listopadu svůj dlouhohrající debut s názvem Greenhorn. Vyšel na kazetě u slovenského labelu Z Tapes, stejně jako u jihomoravských Bughead Records. Nahrávku tvoří sedm skladeb a staví především na silném písničkářském projevu, rozmanitá je ale i zvukově.

HELLO INCOGNITO BANDCAMP: https://helloincognito.bandcamp.com/album/greenhorn

Café Paměti národa, Radnická 10, Brno
Neděle 26. března ve 20:00
Vstupné: 200 v předprodeji, 250 na místě