Program IPN Pardubice květen / červen 2024

Na květen a červen pro Vás máme připravenou další várku zajímavých hostů a témat.

Vzhkedem k termínu Veřejného čtení jmen obětí holocaustu Jom-ha-šoa, které připadá na datum 6. května a s přihlédnutím k aktuální situaci na Blízkém východě jsme se rozhodli první květnovou besedu s Lukášem de la Vega Noskem zrušit. Program hostů a témat připravujeme s půlročním předstihem a došlo tedy ne záměrně k této nešťastné shodě. Věříme, že naše vyjádření přijmete s pochopením.

Druhé pondělí se sejdeme v Divadle 29, kde bude naším hostem Vladimír Merta, kterého bude moderovat hudební historik Pavel Klusák. V pátek 17.5. nás můžete navštívit až do 22:00 hodin v rámci Muzejní noci v suterénu v expozici Tichá hrdinství. Následuje beseda se spisovatelem Alešem Palánem a měsíc zakončíme promítáním dokumentu o Viktoru Fajbergovi s jeho přítelem Johnem Bokem.

V červnu nás hned první pondělí přijede navštívit velice vzácný host, paní Zdena Mašínová, se kterou se setkáme v Divadle 29. Druhé pondělí se budeme věnovat Bohumilu Hrabalovi s Pavlem Hoškem. Další pondělí přijede novinářka Petra Procházková s tématem Ruska a měsíc zakončíme opět promítáním dokumentu o ukrajinských sportovcích s novinářem Markem Vítkem.