Festival Paměti národa 2023 – Příběhy 20.století | debata s tvůrci

Další červnový program Festivalu Paměti národa 2023 na Strahově zahájíme s autory rozhlasového dokumentárního cyklu „Příběhy 20. století“ Mikulášem Kroupou a Adamem Drdou.

Strahovský stadion (Vaníčkova 100/6, Praha 5)
Středa 28. 6. v 19:00

 Pořad „Příběhy 20. století“, známý svými poutavými 45minutovými díly, zachycuje autentické vzpomínky na některé z nejdůležitějších a nejpalčivějších událostí 20. století. Vypráví od roku 2006 příběhy hrdinů, na které se zapomnělo nebo se mělo zapomenout. Od československých válečných veteránů a odbojářů z druhé světové války, bývalých vězňů nacistických koncentračních táborů a poválečných komunistických lágrů přes politické vězně, představitele komunistické exekutivy až po disidenty – každý díl přináší zasvěcený pohled na osobní cesty historií.

Během debaty Mikuláš Kroupa a Adam Drda budou mluvit o příbězích, které považují za nejsilnější, a podělí se o jedinečné zážitky ze zákulisí natáčení seriálu. Zazní také například příběh cirkusáka z Gulagu, svědectví z doby Heydrichiády, příběhy ze srpna 1968 a mnoho dalších. Po debatě je možné zůstat na místě na party s DJem.

Vstup na tribunu je z ulice Vaníčkova, zastávka autobusu Stadion Strahov. Vstupné zdarma.