Odkryté příběhy 20. století znovu v krytu

Audiovizuální výstava Odkryté příběhy 20. století v unikátních prostorech bývalého protiatomového krytu z poloviny 50. let minulého století v Bezručových sadech bude od soboty 25. března znovu zpřístupněna!

Pomalu se začíná vkrádat jaro a stejně tak i kryt se začíná probouzet ze zimního spánku. A nebude to jen tak, krom výstavy Odkryté příběhy 20.století bude v sobotu 25. 3. v krytu probíhat i akce Jak se žilo (nejen) dětem v totalitním Československu aneb vznešené ideály versus krutá realita. Akci připravujeme pro rodiny s většími dětmi (od 10 let), ale také pro všechny, kteří se chtějí dozvědět něco nového. Návštěvníci si budou moci poslechnout dechberoucí příběhy pamětníků, kteří byli v této době dětmi, zahrát si kvíz o ceny a dozvědět se o krutých a barbarských činech diktátorů Stalina a Gottwalda, od jejichž smrti tento měsíc uplynulo 70 let. To vše v 1. patře krytu, které není běžně přístupné.

Expozici Odkryté příběhy 20. století v průběhu minulého roku vidělo přes 3000 návštěvníků. I nyní bude k vidění, ale nově návštěvníci budou moci v centrální části výstavy zhlédnout vždy v pátek a neděli čtyři dokumenty z naší „dílny.“ Sobota bude i nadále patřit výběru toho nejlepšího, co Paměť národa natočila. Velkoformátové projekce archivních fotografií a pět dramatických osudů pamětníků války a komunismu z Olomouckého kraje součástí výstavy zůstanou po všechny dny beze změny.

Vyjma prvního týdne, bude otevřeno vždy od pátku do neděle mezi 14 a 18 hod. Vstupenky lze koupit dopředu online.

 

 

Máme velkou radost, že se kryt stává dějištěm nejen našich aktivit, ale můžeme zde hostit i další kulturní nadšence. Na konci dubna se staneme součástí doprovodného programu AFO – otevřeme 1.patro kde bude zajímavá instalace fotografií s názvem Slunce. Na své si přijdou i divadelní fanoušci, stále bude možnost zhlédnout pár divadelních představení Vstup zakázán, které je v režii skvělého Divadla na Cucky. A protože se chceme přiblížit i mladšímu publiku, započali jsme velmi zajímavou spolupráci se studenty Gymnázia Paměti národa a spolupráci v tuto chvíli rozjíždíme i se studenty Muzejní pedagogiky Univerzity Palackého.