O válečných konfliktech v médiích tehdy a nyní | Beseda

Přijďte do Institutu Paměti národa na besedu s válečným zpravodajem, novinářem a reportérem Markem Vítkem.

Hlavní témata besedy budou válečné konflikty v médiích –⁠ tehdy a nyní. Dezinformace ve veřejném prostoru –⁠ dá se jim čelit?

Marek Vítek začal pracovat v médiích v roce 1992, v časopisu Reflex a v novinách Český deník. V té době podnikl první cestu do krizové oblasti, kterou byla Abcházie. V roce 1994 začal pracovat v TV Nova, kde působil v redakci zpravodajství a krátce také v pořadu Na vlastní oči. V roce 1998 přešel do České televize, kde se stal šéfem aktuální publicistiky a vedl například pořad Fakta, předchůdce dnešních reportérů ČT. V České televizi natočil několik reportáží z krizových a válečných oblastí, které získali zahraniční novinářské ceny například ve Washingtonu, Monaku, či Římě. Doma získal například Cenu českého literárního fondu, nebo Vyznamenání Zlaté lípy ministra obrany.

Od roku 2004 vede vlastní produkční společnost A-News, která natáčí dokumenty i komerční formáty. Vedle toho se zabývá i mediálním poradenstvím a krizovou komunikací (Česká advokátní komora, NEWTON University, Škoda auto, Muzeum paměti XX. století).

Institut Paměti národa, 1. patro, Machoňova pasáž, Pardubice
Pondělí 8. 1. v 18:30
Vstupné: 60 Kč