Nový cyklus přednášek o blízkém východě

Ve čtvrtek 17. února se od 18 hodin v Brně na Radnické 10 uskuteční první ze série přednášek Marka Čejky na téma palestinsko-izraelského konfliktu. Tématy budou například sionismus ve střetu s arabským nacionalismem, druhá světová válka, vznik Izraele, Válka za nezávislost a palestinští uprchlíci

Ve čtvrtek 17. února se od 18 hodin v Brně na Radnické 10 uskuteční první ze série přednášek Marka Čejky na téma palestinsko-izraelského konfliktu. Tématy budou například sionismus ve střetu s arabským nacionalismem, druhá světová válka, vznik Izraele, Válka za nezávislost a palestinští uprchlíci.

Přednášejícím je politolog a právník Marek Čejka. Zaměřuje se na region Blízkého východu, na souvislosti vztahu náboženství a politiky, náboženský fundamentalismus a terorismus. V letech 2001–2002 absolvoval stáž na Hebrejské univerzitě v Jeruzalémě a 2013–2014 působil v rámci Fulbrightova stipendia na Hartford Seminary v USA. V současnosti přednáší na Mendelově a Masarykově univerzitě a provozuje blog http://blizky-vychod.blogspot.com.

Přednášky budou celkem čtyři, přičemž jedna se bude zabývat ženami v armádách v blízkovýchodních konfliktech.

Přednášky se konají za podpory Jihomoravského kraje a města Brna.