Květnový program na Strahově

Institut Paměti národa Praha – jižní tribuna Velkého strahovského stadionu (vstup Vaníčkova 100/6, Praha).

🔘 Zahájení Kafé Paměti národa

1. května 2024 17:00
Ať jste milovníkem kávy či jiných chlazených nápojů, tak v Kafé Paměti národa si vždy vyberete. Samozřejmostí je drobné občerstvení nebo klasický špekáček, který si můžete sami opéct!

🔘 Salsa tančírna

9. května 2024 20:00 | 16. května 2024 20:00 | 23. května 2024 20:00
V letních měsících vás zveme na pravidelné lekce salsy pod vedením Vlada Corazona, díky kterým si užijete autentickou atmosféru strahovského prostoru spojenou s vášnivou latinskoamerickou energií salsy.

🔘 Komentovaná prohlídka

16. května 2024 17:00 | 23. května 2024 17:00 FB událost
Strahovský stadion je kulturní památkou uprostřed města, a přitom tak trochu opuštěné místo, které se snaží najít novou identitu. Komentovaná prohlídka vás seznámí se zásadními historickými momenty největšího stadionu na světě, kde se odehrávaly všesokolské slety, spartakiády, studentské bouře i násilné zločiny během internace Němců.

🔘 Graffiti den

24. května 2024 14:00
Láká vás graffiti? Nenechte si ujít zvelebení prostoru strahovského stadionu formou tvorby muralů. O hudební doprovod se postará DJ Nescafe. FB událost

🔘 Harmony

31. května 2024 22:00
Co si představit pod AV electro projekcí? Spojení elektronické hudby a vizuálních instalací. Nebudou chybět ani zahraniční hosté. Akce se uskuteční ve spolupráci s renomovaným australským hudebním labelem Step Ball Chain.

🔘 šifrovací hra Mráz na Strahově

1.-31. května 2024 | kdykoliv
První šifrovací hra pro malé i velké, která účastníky zavede na Strahovský stadion a jeho okolí, na místa, která jsou dnes na první pohled skrytá. Účastníci odhalí zapomenutá tajemství bohaté historie Strahova a připomenou si prostřednictvím archivu Paměť národa vzpomínky lidí, kteří na tomto místě zažili zásadní momenty svých životů. Vstupenky a více informací ZDE.

🔘 Komiksová výstava

konec května a celý červen | kdykoliv
V průběhu května a června si budete moct užít jedinečnou komiksovou výstavu „Ještě jsme ve válce“. Přední čeští a slovenští výtvarníci představují osudy třinácti lidí, kteří bojovali na válečné frontě, prošli koncentračními tábory či komunistickými lágry nebo zažili mučivé výslechy StB.

 

Projekt je realizován s finanční podporou hl. m. Prahy a Prahy 6.