Kinopříběhy 20. století: Židé na Pardubicku

Před osmdesáti lety v září 1941 začali Židé nosit žluté hvězdy. Poté přicházela další omezení, až do transportů v prosinci 1942, kdy byli Židé odsunuti do terezínského ghetta. Z Terezína většina pardubických Židů odjela do Osvětimi, kde téměř všichni zahynuli v plynových komorách.

Před osmdesáti lety v září 1941 začali Židé nosit žluté hvězdy. Poté přicházela další omezení, až do transportů v prosinci 1942, kdy byli Židé odsunuti do terezínského ghetta. Z Terezína většina pardubických Židů odjela do Osvětimi, kde téměř všichni zahynuli v plynových komorách. V pořadu Kino Příběhy 20. století věnovaných památce pardubických Židů uslyšíte i pamětníky, kteří hrůzy osvětimského pekla přežili.
Přijďte na komentované promítání 22. září od 17 hodin do Institutu Paměti národa Pardubice nebo sledujte záznam na facebookové účtu Paměti národa. Večerem vás doprovodí dokumentaristka Šárka Kuchtová a jako hosté přijali pozvání Renata Růžičková a Petr Mücke ze Státního okresního archivu v Pardubicích. Kino Příběhy 20. století z Institutu Paměti národa v Pardubicích přinášíme za podpory Statutárního města Pardubice a Pardubického kraje.
Akce se uskuteční ve vzdělávacím centru Institutu Paměti národa v Machoňově pasáži na adrese třída Míru 60.
TĚŠIT SE TAKÉ MŮŽETE NA PROGRAMY:
20. 10. Heydrichiáda v Pardubicích
24. 11. Život za protektorátu v Pardubicích