Filmové úterky: Dunaj vědomí + host: David Butula

Přijďte si pro filmový zážitek i nové perspektivy! K tomu všemu na Vás čeká drink v Café Paměti národa. Všechny projekce jsou zdarma, nebo s dobrovolným vstupným, začínáme vždy v 19:00.

Již 29. června se můžete těšit na Den s Pamětí národa, na němž zazní i legenda české alternativy Dunaj. Pojďme si ještě předtím společně připomenout, co předcházelo velkému reunionu této unikátní kapely.

Dokumentární river-movie zachycující příběh legendární kapely Dunaj… Muzikant, šaman a zakladatel legendární hudební skupiny DUNAJ, Vladimír Václavek, je svým snem povolán na šamanskou cestu. Vydává se na pouť za zmizelou kapelou, přestože její obnovení léta odmítal. Původní sestava – Josef Ostřanský, Pavel Koudelka, Pavel Fajt, textař Karel David a Vladimír Václavek – se tak znovu setkává na lodi plující po stejnojmenné řece. Míří na festival v rumunském Banátu, aby se 20 let po smrti ikonického frontmana Jiřího Kolšovského znovu setkali na jednom podiu. Síla řeky, hudby a setkání s další ikonou DUNAJE, zpěvačkou Ivou Bittovou, vyvolá znovuzrození kapely. Konečně můžou vyprovodit Kolšovského na druhý břeh a začít psát nový příběh.

Po projekci bude následovat debata s režisérem filmu a ředitelem Institutu Paměti národa Brno, Davidem Butulou.

Institut Paměti národa, Radnická 10, Brno
21. května 2024 od 19:00
Zdarma