Digitální historie | Tichá hrdinství a Ohnivý kůň a drak

Vydejte se na výpravu do historie. Brněnské radnice vypráví historii jinak.

Brněnské radnice vás zavedou do bájné minulosti a představí vám osudy neznámých hrdinů. Díky společné vstupence budete moci navštívit obě expozice v rámci jednoho měsíce za zvýhodněnou cenu.

Potkejte se s brněnským drakem, kolářem Jiřím Pirkou a objevte, jak to bylo s křivou fiálou. Známé i neznámé legendy vám bude vyprávět interaktivní expozice pod Novou radnicí. Ve Staré radnici vás poté čekají příběhy Mileny, Leopolda, Jaryny a Tomáše – hrdinů, kteří se i v dobách nacistické a komunistické totality vždy postavili na stranu dobra.

Nudí vás stará muzea a galerie? V interaktivních expozicích brněnských radnic nudu nečekejte. Stará radnice Vás pomocí tabletů, sluchátek a rozšířené reality přenese do období druhé světové války nebo 50. let minulého století. Vyslechnete si vzpomínky lidí, kteří v obou obdobích vzdorovali totalitám – a nejen to. Díky interaktivním obrazovkám se budete moci do děje příběhů sami zapojit a prožít si dobrodružné okamžiky jejich vyprávění na vlastní kůži.

Tajemný sklep nové radnice své návštěvníky zavede do dob bájných brněnských pověstí. Zdejší expozice je zaměřená na mladší věkové kategorie. Hravou formou vypráví příběh koláře Jiřího Pirky, brněnského draka nebo ohnivého koně. To vše v podání podmanivých animací a pohádkových vypravěčů.

Vstupenky najdete na portálu Goout.net, na pokladně Institutu Paměti národa Brno nebo v informačních centrech TIC Brno.

Vstupenky na GoOut.net: Na webu si zvolte verzi expozice, kterou chcete navštívit. Tedy buď verzi Jaryna a Tomáš – příběhy z 2. světové války, nebo verzi Milena a Leopold – příběhy padesátých let. Při volbě kategorie zvolte požadovanou vstupenku s poznámkou Digitální historie. Se stejnou vstupenkou potom můžete navštívit i výstavu Ohnivý kůň a drak na Nové radnici.

 
Institut Paměti národa, Radnická 10, Brno
 
Nová radnice, Dominikánské náměstí 196/1 vstup, Panenská
 
Vstupné 290 Kč, zlevněné 190 Kč, rodinné 750 Kč