Čištění Kamenů zmizelých | připomínka Křišťálové noci Brno

Výročí Křišťálové noci odkazuje ke dni, kdy se v nacistickém Německu, Rakousku a Sudetech uskutečnil masový protižidovský pogrom během kterého se ničily židovské obchody, pálily synagogy a útočilo se na židovské obyvatele. Právě v tento den chceme s Pamětí národa uskutečnit hromadnou, dobrovolnickou akci a vyzvat vás, abyste během čtvrtka 10. listopadu vyčistili vámi adoptované brněnské Kameny zmizelých, vyfotili se a fotografii umístili na sociální sítě s hashtagem #pametnarodabrno.
V Brně už je neuvěřitelných 258 Kamenů zmizelých a jen letos jich přibylo v ulicích Brna 35 👍 a všechnyuž  mají svého patrona 👉 dobrovolníka, který se ve svém volném čase o Kámen stará a čistí ho 👏 moc za to všem děkujeme. V Café Paměti národa Brno pro Vás máme připravené drátěnky k čištění Kamenů zdarma. 10. listopadu společně všechny brněnské Kameny vyčistíme a připomeneme tak oběti holokaustu. Pokud se chcete stát patrony nových Kamenů, které se budou v Brně v dalších letech pokládat, pište na tento email a budeme vás evidovat jako zájemce: stepan.alexander@postbellum.cz
A pokud máte zájem o opatrovnictví Kamenů, ale nedostalo se na Vás, připojte se alespoň k procházce po Kamenech zmizelých 10. listopadu. Vyrážíme 10. 11. v 16 hodin od Jošta na Moravském náměstí.