Český rozhlas v paměti národa | projekce

Nedělní program na Strahově se zaměří na Český rozhlas, jeho roli během srpnových 1968, pražského povstání a dalších významných událostí našich dějin. 

Vaníčkova 100/6, Praha
20. 8. 2023 od 17:00
vstup zdarma, bez předchozí rezervace

Od 16 hodin až do večera máte možnost slyšet ty nejzajímavější vzpomínky pamětníků na srpen 1968. Vyměňte váš obývací pokoj za ten strahovský a zaposlouchejte se do Příběhů 20. století. Vybrali jsme pro vás 10 příběhů, které si můžete poslechnout v netradičním prostředí jižní tribuny Strahovského stadionu. Posaďte se do křesílek, nasaďte sluchátka a zaposlouchejte se do vzpomínek pamětníků na srpen 68 nebo na rozhlasové vysílání. 

V 17 hodin na jižní tribuně začne projekce Bitva o rozhlas. Netradiční dokument příblíží boje o svobodný Český rozhlas v květnu 1945, ve kterém výpovědi pamětníků, historiků a dobových materiálů dotváří záběry z rekonstrukce událostí v režii desítek nadšenců…

Na jižní tribuně je také po celý srpen k vidění výstava Zůstaňte u svých přijímačů. Z portálu Paměť národa jsme vybrali příběhy pamětníků, jejichž život se nějakým způsobem s rozhlasem protnul. Někteří v něm roky pracovali, jiní do rozhlasové historie vstoupili třeba jen nakrátko. Nejstarší z příběhů se odehrávají ve válečných letech, nejnovější je ryze současný.