Pětiletka běsů

Rádi bychom vás pozvali na veřejnou vernisáž nové putovní výstavy Pětiletka běsů. Proběhne v úterý 28. února 2023 v 16 hodin na Masarykově náměstí v Hradci Králové.

Dokumentaristé Paměti národa natočili osudy dnes už více než deseti tisíc pamětníků, z nichž bude šestnáct představeno na výstavě Pětiletka běsů. Jsou mezi nimi známé osobnosti jako Karel Otčenášek či Jan Petrof, osobnosti církevního a spolkového života jako Jiří Hold, Jan Rybář či Marie Milena Maixnerová nebo hrdinové obyčejného života Věra Ptáčková, Karel Pfeiffer či Marie Roszyncová a další.

Putovní výstava Pětiletka běsů vznikla díky podpoře Královéhradeckého kraje. Výstava bude v třítýdenním intervalu představena v sedmi participujících městech. Poprvé bude veřejnosti prezentována 28. 2. 2023 v 16 hodin na Masarykově náměstí v Hradci Králové, odkud se přesune od 22. 3. 2023 do Chlumce nad Cidlinou. Následně se přesune do Jaroměře, Třebechovic pod Orebem, Nového Města nad Metují, Opočna a Trutnova.

Výstava na dvaceti panelech představí příběhy pamětníků i více než dvacetiletou práci neziskové organizace Post Bellum, která spravuje sbírku Paměti národa.